Być jak Ignacy

Liczba odwiedzających: 1527

ignacys.jpg (72 KB)

VI edycja programu oświatowego „Być jak Ignacy”

Ignacy po raz kolejny zagości w naszej szkole.

Być jak Ignacy” to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o naszych wybitnych naukowcach. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji i Nauki.

W tym roku zadaniem uczestników jest rozwiązanie zagadki tajemniczego zniknięcia bohatera programów - Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie będą musieli ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych. Zawodników do każdego z etapów wprowadzi odcinek, przedstawiający kolejny fragment historii poszukiwań Ignacego. Co się stało z bohaterem programu? Odpowiedź na to pytanie poznają te zespoły, które ukończą wszystkie etapy. 

Tegoroczna tematyka zajęć dotyczy podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości, czy kosmosu. W tej edycji, oprócz znakomitych naukowców historycznych, uczestnicy będą mogli poznać także współczesnych badaczy, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. W programie nie zabraknie również interaktywnych scenariuszy zajęć wypełnionych ciekawymi zadaniami, licznymi grami edukacyjnymi czy wartościowymi filmami.