Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

ŚWIĘTO KODOWANIA

(Zam: 27.10.2019 r., godz. 07.07)
W dniach 18-19 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.
Oddolną inicjatywą wizyty, było promowanie kodowania poprzez prezentowanie innowatorskich metod programowania. Dzięki zadaniom realizowanym poprzez ruch i zabawę, najmłodsi uczniowie klas 0-III, doświadczyli, że nauka matematyki i informatyki może zamienić się w przygodę. Dzieci bawiły się i wykonywały zadania z elementami kodowania, rozwijając kompetencje z zakresu edukacji językowej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej, społecznej i plastycznej. Podczas zajęć w klasach starszych, pogłębialiśmy uniwersalne kompetencje takie jak logiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Ćwiczyliśmy również umiejętność pracy w zespole, w tym techniki aktywizujące uczniów.
Podczas dwudniowego spotkania, nie zabrakło też innych atrakcji. Nasi szkolni chemicy, uczniowie klas VIII, przenieśli nas w świat fascynującej nauki i przeprowadzili doświadczenia chemiczne. Poza tym, wszyscy uczestniczyli również w zajęciach integracyjnych przeprowadzonych przez zaprzyjaźnionych ze szkołą harcerzy Szczepu 14 DH i GZ Nieporęt. Uwiecznieniem wizyty był jesienny spacer po urokliwych zakątkach gminy Nieporęt, wspólna kolacja oraz nocleg w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Dnia Kodowania. Jesteśmy przekonani, że umiejętności nabyte podczas spotkania, przyniosą pozytywne efekty. Każdy może zostać Mistrzem Kodowania!


ALBUM ZDJĘĆ

Statystyka strony

Strona oglądana: 199 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 27.10.2019 r., godz. 07.07
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 27.10.2019 r., godz. 07.16
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
27.10.2019 r., godz. 07.16Adam PodemskiEdycja strony
27.10.2019 r., godz. 07.15Adam PodemskiEdycja strony
27.10.2019 r., godz. 07.07Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie
Zawartość merytoryczna: Adam Pomaski, e-mail: sekretariat@spi.nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 9 kwietnia 2010 r.