Szkolne Koło Wolontariatu

Liczba odwiedzających: 1673

wolontariat.jpg (26 KB)

PROGRAM  SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU pobierz

              Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Izabelinie zapoczątkowało swą działalność i funkcjonowało bardzo prężnie od 2016 roku.  W czasie pandemii jego działania były utrudnione a nawet niemożliwe. Po tak długim czasie pełni nadziei i zapału rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Opiekunami od tego roku są Pani Barbara Skrzypkiewicz, Ewa Sztajerwald i Agnieszka Woźniakowska – nauczyciele matematyki. Aktywnie wspierają nas nauczyciele i wychowawcy wszystkich klas I-VIII, Pani Iwona Zubel - prowadząca bibliotekę, Pani Bożena Zielińska – kierownik świetlicy, oraz wychowawca oddziału przedszkolnego – Pani Marzena Zakrzewska, która aktywnie działa także z harcerzami ze Szczepu 14 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych Nieporęt im. rtm. Witolda Pileckiego

             We wrześniu został opracowany plan pracy, na początku października zorganizowaliśmy zebranie dla uczniów chętnych do pomocy. Tak jak w ubiegłych latach Szkolne Koło Wolontariatu będzie się starało objąć swymi działaniami środowisko szkolne, ale także pozaszkolne. W ramach działań szkolnych przewidziana jest pomoc w nauce słabszym uczniom, organizowanie zabaw i pomaganie w odrabianiu prac domowych dzieciom w świetlicy szkolnej, pomoc w bibliotece szkolnej. Działania pozaszkolne to przede wszystkim współpraca ze Szkołą i Przedszkolem rehabilitacyjnym dla dzieci niepełnosprawnych „Ooniwerek” w Izabelinie, ale także pomaganie osobom starszym, wspieranie społeczności lokalnej poprzez zbieranie funduszy i darów na określone cele. Nasze koło współpracuje także z Parafią w Stanisławowie Pierwszym, staramy się też nawiązywać współpracę z różnymi fundacjami i stowarzyszeniami.

              W chwili obecnej Szkolne Koło Wolontariatu liczy ponad 20 uczniów. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna nam pozwoli i w dniu 6 grudnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, nowi członkowie zostaną uroczyście pasowani na wolontariuszy. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłaszanie się do opiekunów Koła – Pani Barbary Skrzypkiewicz, Ewy Sztajerwald i Agnieszki Woźniakowskiej. 

PAMIĘTAJMY, że: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.