Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

Pokaz doświadczeń chemicznych,

(Zam: 18.12.2019 r., godz. 16.24)
27 i 29 listopada w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne dla klas młodszych 0-4 i starszych 5-7.
Eksperymenty chemiczne przeprowadzali uczniowie klas ósmych. Pokaz obejmował dziesięć eksperymentów, które zaskakiwały uczniów swoimi efektami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i przeczytania sprawozdania jednego z uczniów.

29 listopada 2019r. w mojej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, przeprowadzony przez uczniów klas VIII.
Na początku zobaczyliśmy rakietę wystrzeloną w kosmos za pomocą etanolu. Butelka wystrzeliła w górę niczym rakieta. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego eksperymentu.
Kolejnymi doświadczeniami były otrzymywanie mieszaniny piorunującej z wodoru i tlenu oraz „Lokomotywa”. Obydwa z nich, to przykład gwałtownych reakcji chemicznych wydzielających dużą ilość ciepła.
Następnie, uczniowie naszej szkoły, zobaczyli jak przygotować pastę do zębów dla słonia. Doświadczenie to wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród uczniów klas IV, którzy bardzo ucieszyli się na widok tak dużej ilości piany.
Później, zobaczyliśmy co się stanie, gdy dodamy do siebie dwie substancje: cukier i kwas siarkowy. Wynikiem tego doświadczenia był tzw. krecik, czyli zwęglona substancja organiczna przypominająca małe czarne zwierzątko.
Potem, zaprezentowano bombę gazową, ducha w butelce i kolorową chemię. Jednak moim ulubionym doświadczeniem były fajerwerki. Nasi szkolni chemicy najpierw rozpalili duże ognisko za pomocą alkoholu etylowego a następnie dodawali do niego różne pierwiastki. Obserwowaliśmy że kolor płomienia zmienia się pod wpływem sodu, miedzi, magnezu i żelaza. Przy zgaszonym świetle efekt był niesamowity.
Uważam, że pokaz chemiczny przygotowany przez moich starszych kolegów i koleżanki, był bardzo ciekawy i wart swojej uwagi. Przekonaliśmy się, że chemia to fascynująca nauka, która potrafi nas zaskoczyć niezwykłymi efektami. Z niecierpliwością czekam na kolejny pokaz chemiczny w mojej szkole.

ALBUM ZDJĘĆ

Statystyka strony

Strona oglądana: 161 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 18.12.2019 r., godz. 16.24
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 18.12.2019 r., godz. 16.39
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
18.12.2019 r., godz. 16.39Adam PodemskiEdycja strony
18.12.2019 r., godz. 16.30Adam PodemskiEdycja strony
18.12.2019 r., godz. 16.24Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie
Zawartość merytoryczna: Adam Pomaski, e-mail: sekretariat@spi.nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 9 kwietnia 2010 r.