Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

(Zam: 09.12.2019 r., godz. 18.57)
5 grudnia – jak co roku – świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariusza.
Odbył się uroczysty apel poświęcony pracy wolontariatowej. Zaproszenie na uroczystość przyjęła pani Joanna Palica, Prezes Fundacji Koocham, która zachęcała uczniów do podjęcia wolontariatu w przedszkolu i szkole OOniwerek dla niepełnosprawnych dzieci.
Dużą atrakcją i świetną okazją do edukacji był pokaz poprowadzony przez wolontariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy i pokazali, jak działają niektóre urządzenia do gaszenia pożaru, usuwania skutków powodzi i do ratowania ludzi poszkodowanych w wypadkach.
Spotkanie stało się okazją do podsumowania akcji charytatywnych, podejmowanych w ciągu roku przez Szkolne Koło Wolontariatu. Święto zbiegło się z zakończeniem projektu „Paczka na Kresy”. Można było podziwiać zbiór 200 kilogramów produktów spożywczych i środków czystości, ofiarowanych przez rodziny naszych uczniów dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Uczniowie wykonali również świąteczne kartki z życzeniami dla swoich kolegów Z Białorusi i Litwy.
W bieżącym roku szkolnym wolontariusze wspomogli dzieci z Afryki, przekazując przybory szkolne w ramach akcji „Tornister Misyjny”. 20 wolontariuszy pracowało przy organizacji IV Biegu Niepodległości 11 Listopada. Uczniowie pracują jako wolontariusze w bibliotece szkolnej, świetlicy, uczestniczą w akcji „Góra Grosza”. Zorganizowali Dzień Życzliwości (24 listopada). Obecnie biorą udział w zbiórce żywności w sklepach API i ANNA dla seniorów i potrzebujących rodzin. Trwa również akcja „Szlachetna Paczka” dla rodzin z naszej gminy. Wszystkim Wolontariuszom dziękujemy za Ich gorące serca, odwagę przeciwstawiania się krzywdzie ludzkiej, niezłomność i czas.


ALBUM ZDJĘĆ

Statystyka strony

Strona oglądana: 148 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 09.12.2019 r., godz. 18.57
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 09.12.2019 r., godz. 19.09
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
09.12.2019 r., godz. 19.09Adam PodemskiEdycja strony
09.12.2019 r., godz. 19.06Adam PodemskiEdycja strony
09.12.2019 r., godz. 18.57Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie
Zawartość merytoryczna: Adam Pomaski, e-mail: sekretariat@spi.nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 9 kwietnia 2010 r.